Baymak Klima Temizlik Nasıl Olur?

Klimalar hassas elektronik donanıma sahip aletlerdir. Düzenli temizlikleri yapılacağında kullanım kılavuzlarında belirtilen direktiflere göre kapakları açılarak ön filtrelerine erişim sağlanmalıdır. Klimalarınızı kullandığınız zamanlarda 2 haftada bir temizlemek için bu filtreyi temizlemeniz ve klima kullanım talimatlarına uymanız yeterli olacaktır.

Klima filtrelerinin basitçe ev ortamında temizlenmesi için sırasıyla şu yollar izlenmelidir;

Klimanızın kullanma talimatlarında belirtildiği şekilde kapağını açıp ön filtresine erişiniz.
Filtreyi dikkatlice yerinden çıkararak küvetinizde veya lavabonuzda su ile nazikçe yıkayınız. Kullandığınız suyun soğuk olması gerekmekte ve herhangi bir deterjan ya da temizlik maddesi kullanımı gerektirmemektedir.

Nazikçe temizlediğiniz klima filtrenizi uygun ortamda bilhassa güneşte kurutabilirsiniz.
İhtiyaç duyarsanız filtrenin ardında açılan klima bölgesini elektrikli süpürgenizi orta şiddette çalıştırarak fırça ağzı ile sert hamleler yapmaksızın süpürebilirsiniz.

Kuruyan filtreyi yine kullanma talimatına uygun olarak yerine takıp klimanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bu temizlik yöntemini klimanızı kullandığınız dönemlerde 2 haftada bir düzenli yaptırmalısınız. Ayrıca yılda bir kez de klimanızın yetkili firmasından yardım alarak teknik temizliğini de yaptırmanızda fayda olacaktır.

Her zaman tabii ki bir profesyonele danışmalı önemli ayrıntılar dikkatlice dinlenmeli ve bu şekilde uygulama yapılmalıdır.

Aksi takdirde cihaza ciddi zararlar verebilirsiniz.

Unutmayın kullanıcı taraflı hatalarda her zaman garanti dışı işlem uygulanır ve belkide cihaza daha büyük zararlar verebilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.